בני ברק היא עיר ותיקה מאד בישראל, הנחשבת לעמוסה בכל קנה מידה. בשנים האחרונות, נמצאת בני ברק בהליכי פיתוח משמעותיים, המוסיפים למארג שלה מבנים למגורים, מבני תעשייה ומבני מסחר. המדובר הוא על עיר צפופה, באופן יחסי, מה שעלול להפוך את משימת מציאת החניה בה למורכבת באופן יחסי. המאמר הבא מתייחס למאפיינים המגוונים של חניה בבני ברק ולאופן בו ניתן לשלם על כך בצורה הפשוטה ביותר.

חניה בני ברק: אכיפה מוגברת, מחיר לא זול

בבני ברק, רמת הקושי של מציאת החניה, בייחוד באזורים המרכזיים, היא גבוהה. על מנת להקל במעט את המצב, הן עבור תושבי העיר והן עבור אלה המגיעים אליה, נוקטת מחלקת האכיפה של עיריית בני ברק יד קשה. המשמעות העיקרית של כך היא מספר הולך וגובר של פקחים, בכל רחבי העיר ובכל שעות היום, וזאת במטרה לאתר חניות "בעייתיות", המפריעות למרקם החיים בעיר.

על מנת לקבוע חוקים ברורים, הרי שבדומה לערים אחרות על מפת ישראל הוחלט שגם בבני ברק החניה על מדרכות כחול לבן תהיה בתשלום – וזאת עבור אנשים שאין באמתחתם תו חניה אזורי. נכון למחצית שנת 2015, שעת חניה בבני ברק עולה 5.20 ש"ח לשעה, כאשר התשלום נדרש החל מהשעה 8:00 בבוקר ועד לשעה 19:30 בערב. זמן החניה המקסימלי בעיר עומד על שעתיים וחצי.

כך משלמים על חניה בבני ברק

בשנים האחרונות, השתנו במידה משמעותית חוקי המשחק בכל הנוגע לאופן בו ניתן לשלם על חניה בכחול לבן, כמו גם חניה בחניונים, בכל רחבי הארץ. שירות חניה מהנייד של סלופארק, הראשון מסוגו בישראל, מאפשר לבצע את התשלום באמצעות הטלפון הסלולרי, מה שמונע מאמצים רבים: אחרי הכול, מהנהגים נמנע הצורך להסתובב ברחבי העיר בחיפוש אחר מדחנים, כרטיסי חניה או כרטיסי גירוד. תעריפי החניה בשירות זהים לאלה של הרשות המקומית האמורה, כאשר בפני הנהגים עומדת האפשרות לחיסכון כלכלי: זאת עקב העובדה שהחניה, כאשר מתחילה ומופסקת בזמן, מאפשרת תשלום מדויק בכל מאת האחוזים, ללא הצורך לנסות ולחשב מראש את משך הביקור בעיר.