אילת, עיר הנופש המובילה בישראל, מושכת אליה אינספור תיירים מדי שנה, וזאת לצד יותר מכ-60,000 תושבים. רבים מאלה הנמצאים ברגע נתון בעיר, וזו נקודה חשובה בהחלט, מתניידים באמצעות רכב, ולכן זקוקים לפתרונות חניה מספקים. המאמר הבא מתייחס למאפיינים העיקריים של חניה באילת, ולדרך הנוחה ביותר לעשות זאת במאה ה-21.

חניה אילת: כל מה שחשוב לדעת

האנשים המגיעים לעיר, מדי יום ביומו, מוצאים עצמם זקוקים לפתרון חניה – ורצוי בתעריף זול ככל האפשר. נכון, ישנם מלונות המציעים חניה חינמית, משך כל השהות, ולכן מקבלים יתרון משמעותי. יש לתת את הדעת, יחד עם זאת, שלא בכל מלון, בית הארחה או אכסניה באילת ניתן למצוא חניה. זאת ועוד, גם במהלך הנסיעות ברחבי העיר, שאינה קטנה כלל וכלל, נדרש לעיתים למצוא פתרונות חניה מספקים.

התמונה הופכת למורכבת יותר כאשר מדברים על מדיניות החניה המאפיינת את אילת. ראשית, זוהי עיר בה האכיפה בנושאי החניה נחשבת למוגברת, כך שמי שלא דואג לשלם על חניה, על מדרכות כחול לבן, צפוי להיתקל בקנסות משמעותיים. מחירי החניה באילת, בהמשך לכך, נחשבים לגבוהים ביחס לערים אחרות על מפת ישראל, כאשר בשנים האחרונות הם נמצאים בכיוון אחד: כלפי מעלה. וכאן בדיוק מתחילים לדבר על אפליקציה שמשנה את חוקי המשחק בתחום.

פתרון יעיל עבור חניה באילת: סלופארק

כאשר חונים באילת, אם כן, תשלום הוא בגדר חובה. החדשות הטובות הן שבעידן הסמארטפונים, יש פתרון שהופך את התמונה לפשוטה פי כמה. סלופארק היא מערכת מתקדמת לחניה סלולרית, החלוצה בישראל בתחום, אשר מאפשרת להוציא מהתמונה את תווי החניה, המדחנים או כרטיסי הגירוד. השירות מאפשר לחנות הן במדרכות כחול לבן והן בחניונים, כאשר אלה המשתמשים בו נהנים מיתרונות דוגמת שירות תזכורות המספק התרעה לפני סיום מועד החניה, מתן תזכורת כאשר מתחילים לנסוע מבלי שמפסיקים את החניה ועוד. אל השירות ניתן להירשם ללא תשלום, כאשר התעריפים בו הם על פי אלה הנהוגים על ידי הרשות המקומית הספציפית – אילת, במקרה הזה. העובדה שהתשלום נעשה על פי הזמן המדויק בו נעשתה החניה מציעה חיסכון כלכלי לא מבוטל.