ירושלים, מיותר אולי לציין, מושכת אליה אינספור אנשים מדי יום – כיאה לעיר תיירותית מהשורה הראשונה ולעיר הגדולה ביותר בישראל. כל אלה מביאים למספר השלכות עיקריות עבור המגיעים לירושלים, ובכלל זה הפיכת המלאכה של מציאת החניה בירושלים למורכבת באופן יחסי. אז איך חונים בעיר? כמה זה עולה? ומדוע רצוי לשקול שימוש באפליקציית חניה סלולרית?

הקושי המרכזי למצוא חניה בירושלים

העובדה שירושלים היא עיר גדולה ועמוסה מאד, מקשה במידה ניכרת על אלה המגיעים אליה ומעוניינים לחנות בה את רכבם לפרק זמן מסוים. עם זאת, כמו בכל עיר אחרת על מפת ישראל ניתן גם בישראל להצביע על אזורים בהם היצע מרשים של מקומות חניה, ולעומתם כאלה בהם הביקוש גבוה בהרבה מההיצע (אזור מרכז העיר הוא המרכזי שעונה על ההגדרה הזו). נקודה מרכזית שיש לקחת בחשבון היא שבאזורים שונים בירושלים, ובעיקר בעיר העתיקה, אסורה כיום תנועת כלי רכב, מסיבות ברורות.

החניה במרבית האזורים בירושלים מצריכה תשלום, בין אם המדובר הוא על מדרכות כחול –לבן ובין אם על חניונים מוסדרים, דוגמת חניון כיכר ספרא, חניון שער שכם, חניון עיר כרם או חניון גן העצמאות. ניתן לחנות גם בחניונים הפרטיים, אם כי אפשרות זו מומלצת הרבה פחות, על רקע המחירים הגבוהים והלא פרופורציונליים המאפיינים אותם לרוב. על כל פנים, בעת בחירת מקום חניה בירושלים יש לקחת בחשבון שלכל אזור יש חוקים משלו, כאשר אפילו לשעת החניה הספציפית יש השפעה על המחיר שלה.

חניה ירושלים יכולה להיות מהירה במיוחד

בשנים האחרונות, האפשרות לשלם על חניה מהנייד, הן בירושלים והן באזורים אחרים על מפת ישראל, הפכה לנפוצה בכל קנה מידה. שירותים מהסוג הזה, בראשם שירות Cello, מאפשרים לבצע את התשלום על החניה באמצעות הטלפון הסלולרי – הן בחיוג לשירות והן באמצעות אפליקציה ייעודית – ובכך לחסוך במאמצים, או אפילו בכספים (אחרי הכול, אין כאן צורך לחשב מראש את משך החניה, אלא פשוט להפסיק אותה כשמתחילים בנסיעה). התעריפים הם בהתאם לאלה שגובה עיריית ירושלים, כאשר שירות Cello אינו מצריך תשלום נוסף.