אנחנו ב-Cello חושבים עליכם כל הזמן, וראינו שיש לכם כל כך הרבה שאלות עם כל כך מעט תשובות בכל הנוגע לחניות, וכמו שכבר הבטחנו – אנחנו פה כדי לפשט ולהקל לכם על החיים, אז הרי לכם – טופס החניות הגדול! כל מה שאי פעם רציתם לדעת על חניות במסמך אחד מרוכז.

אזזז מה בכלל האופציות שלי לחניה?

 • חניונים בתשלום (פרטיים או עירוניים), כשבהם התשלום על שעת חניה תלוי באזור בו החניון ממוקם – הממוצע הוא בין 10 ל-20 ₪ לשעת חניה ראשונה. אפשר גם לשלם על יום שלם ואף לשכור מקום חניה בחניון בתשלום חודשי. לפי החוק בישראל, מחיר חניית רכב בכל החניונים מחושב ביחידות זמן של רבע שעה, לאחר שנגמרת השעה הראשונה.
 • חניה בתשלום (כחול לבן) ברחובות או בחניונים ציבוריים חינמיים, ניתן גם למצוא חניה חינם בערב ובלילה בחניונים שאינם פעילים בשעות אלו. אגב, במרבית המקומות אם שפת המדרכה אינה צבועה – אין תשלום על החניה, אבל שימו לב: תמיד יש יוצא מן הכלל ואנחנו תמיד ממליצים לקרוא את השלט בתחילת הרחוב.

אחת ולתמיד – מה אומרים הצבעים על שפת המדרכה?

 • באדום לבן – אסור! אלא כן כתוב מפורשות שמותר (למשל, בשעות הלילה ברחובות מסויימים).
 • בכחול לבן – מותר! אבל בכפוף להסדרים העירוניים. (למשל, בתל אביב ברחובות רבים רק בעלי תו חניה מתאים לאזור יכולים לחנות החל מ17:00 ועד ל-9:00).
 • בצהוב אדום – אסור! זה לרכב ציבורי. אבל בדר"כ תוכלו לחנות בתחום התחנה בסופ"ש משישי ב-20:00 ועד שבת ב-16:00.
 • באפור – בדר"כ מותר! כל עוד אין תמרור שמורה אחרת.

אם חניתי 80% מהרכב בכחול לבן ו-20% באדום – זה בסדר?

אסור! זה לא משנה כמה אחוזים מהרכב שלכם חונים במקום שאסור לחנות בו.. כשקיים איסור חניה הוא קיים מכיוון שהוחלט שכל האזור המסומן צריך להיות נקי מהפרעות.

איך משלמים על חניה בכחול לבן?

 • באמצעות שוברי חנייה דיגיטליים שלוקחים ממדחנים בכניסה לחניה, אפשר לשלם אותם במזומן או בכרטיס אשראי. (או פשוט לדלג על כל ההליך המיותר הזה של פתקים וחיפוש מכונות תשלום, ולשלם ישירות באפליקציית Cello).
 • שירות חניה בחיוג סלולרי או באפליקציה – בקיצור Cello.

מה התשלום על כחול לבן?

התשלום על שעת חניה בכחול לבן משתנה מעיר לעיר. בתל אביב ובירושלים נשלם 6.3 שקלים לשעת חנייה. בחיפה ובבאר שבע – 5.8 שקלים. בראשון לציון – 5.9 שקלים. בכפר סבא 5.4 שקלים. ברחובות – 4.5 שקלים. בפתח תקווה – 4.2 שקלים, ובטבריה נשלם 4 שקלים לשעת חניה. שימו לב: המחירים משתנים מעת לעת.

מה מקנה לי תו חניה?

תו החניה מאפשר לכם להחנות את רכבכם ללא תשלום או במחיר מוזל ברחבי העיר בתחום חניה מוסדרת, בסימון כחול לבן בעיר ועל פי הוראות התמרור במקום. שימו לב: במקומות (כמו בתל אביב) שבהם מוצב תמרור המתיר חניה לבעלי תו מתאים לאזור משעה 17:00 עד שעה 09:00 למחרת, החניה מותרת לבעלי התו המתאים בלבד.

איך מחדשים תו חניה?

כדי לחדש תו חניה, צריך להגיש בקשה חדשה לקבלת תו חניה באמצעות טופס מקוון, פקס או דואר. חידוש יש לבצע באחד מהמקרים האלה:

 • תו זמני שפג תוקפו.
 • החלפת רכב – קניית רכב חדש או קבלת רכב אחר ממקום העבודה.
 • שינוי מקום המגורים בעיר.

איך אני יודע באיזה שעות מותר לי לחנות?

פשוט מאוד! בדקו את השילוט הנמצא בתחילת הרחוב וזכרו – התמרור תופס רק לגבי הצד בו הוא מונח. אין תמרור ספציפי? במקרה כזה יחול על הרחוב חוק העזר העירוני (למשל, בתל אביב בהיעדר שילוט, יש לשלם על חניה בכחול לבן בימי חול מ-9:00 עד 17:00 או עד 19:00, ובערב שבת או חג מ-9:00 עד 13:00). אבל בתכל'ס? במרבית הרחובות בתל אביב יהיו תמרורים שמציינים באילו שעות החניה בתשלום, והאם בשאר השעות החניה ללא תשלום או מוגבלת לתווי חניה אזוריים.

האם מותר לי לשמור חניה?

אין חוק ספציפי שאוסר על שמירת חניה, עם זאת, הקמת התנחלות יחיד על האספלט מנוגדת למספר חוקים אשר נועדו לשמור על הסדר בכביש.

האם מותר לי לחנות על המדרכה?

אסור! למעט מקומות שהוסדרו וסומנו בתמרור.

ואם אני רק פורק סחורה?

רק אם יש שלט המתיר פריקה וטעינה. הפקח יכול להמתין לכם 10 דקות ולבדוק אם אתם אכן מבצעים פריקה מותרת, או חונים בחניה אסורה.

אם יש לי תו נכה, אני יכול לחנות גם במקום בו החניה אסורה?

לנכים החוק מתיר זאת בתנאי שאתם לא מפריעים לתנועה, שלא היה לכם מקום חניה אחר, שאתם לא מונעים מעבר עגלות ילדים או נכים, ולא חלים החריגים כגון אמצע צומת, תחנת אוטובוס וכו'..

אוףףףףף קיבלתי ד"וח חניה – מה עכשיו?

 1. משלמים את הקנס – במרבית המקרים, כשביצעתם עבירת חניה, תשלום בזמן ימנע ריביות ובזבוז זמן ואנרגיות. כבר לאחר 90 יום, אם לא ביקשתם להישפט, הקנס קופץ ב-50% וכל חצי שנה נוספת גדל ב-5% מגובה הקנס עצמו. איך משלמים?
 • באתר האינטרנט/ במוקד הטלפוני של אגף החניה/במשרדי אגף החניה.
 • תשלום בהמחאות (צ'קים): בבנק הדואר – תשלום מזומן בהמחאה אחת בלבד/ במשרדי אגף החניה.
 • תשלום במזומן: בבנקים (בתוספת עמלת גבייה)/בבנק הדואר.
 1. מנסים לבטל את הדו"ח – סיבה טובה, מכתב מנומק, וצילומים של הקנס, הרכב, והתמרורים – עשויים לעזור לכם, זכרו כי יש לכם 30 יום בלבד לפעול מיום קבלת הדו"ח. איך מערערים?

– פנייה מקוונת באמצעות טופס מקוון באתר האינטרנט.

– פנייה בפקס או בדואר – עליכם להדפיס ולמלא את טופס הבקשה ולשלוח את הטופס למשרדי אגף החניה.

– במשרדי אגף החניה.

שימו לב: אם שילמתם באמצעות Cello, ההחזר מתבצע באופן יזום!

 1. מגישים בקשה להישפט – הפקח שגה בפרטי הדו"ח? התמרור מוסתר? הסימון מחוק? בתוך 90 יום תוכלו לבקש להישפט, ותקבלו הזמנה לבית המשפט לדיון בתוך שנה, שם תוכלו לשכנע את השופט בצדקתכם.

באילו מקרים אני יכול לבטל/להקטין את הדו"ח?

יש מספר עילות לביטול דו"חות חניה שמאוד כדאי שתכירו ותשתמשו בהן בשעת הצורך: אם החניתם בגלל תקלה טכנית, או משום שהובלתם חולה קשה למתקן רפואי. אם הפקח טעה בפרטי הדו"ח – בסוג הרכב/הצבע/הדגם/התאריך/המקום, אם התמרור היה מוסתר והסימונים לא היו ברורים, אם לא היה כל שלט המודיע כי החניה אסורה – במקרים כאלה רצוי לצלם את המקום ולהשתמש בתצלום כהוכחה.

ובאשר לגרירה? אם אתם תופסים את הפקח בזמן, אפילו אם האוטו נמצא כבר על הגרר – כל עוד הגרר לא התחיל לנסוע והנהג מגיע – לא גוררים. יותר מזה, אם הגעתם בזמן, יש לכם סיכוי לבטל גם את הדו"ח עצמו!

הפעלתי תשלום חנייה, אבל שכחתי להאריך אותה וקיבלתי דו"ח – יש לי מה לעשות עם זה?

לא. אבל להבא תדעו שאם תפעילו חנייה באפליקציית Cello אנחנו נדע להאריך לכם את החניה באופן אוטומטי בהתאם להוראות העירייה.

הפעלתי תשלום חנייה, אבל שכחתי לכבות אותה, יש לי איך לקבל החזר כספי?

לא. אבל להבא תדעו שאם תפעילו חנייה באפליקציית Cello אנחנו כבר נדע לכבות לכם את החניה באופן אוטומטי.

שכחתי להפעיל תשלום חניה בכחול לבן וקיבלתי דו"ח – יש לי מה לעשות עם זה?

לא. אבל להבא תדעו שיש לנו ב-Cello סטרטר, ואנחנו כבר נדע להפעיל לכם את החניה אוטומטית לאחר שתגדירו לנו אזורי חניה.

קיבלתי דו"ח לפני כמה חודשים, אבל אני לא זוכר אם שילמתי אותו – איך בודקים אם יש לי דו"חות חניה?

לצפייה בריכוז הדו"חות, יש להזין במערכת איתור ותשלום דו"חות את מספר תעודת הזהות של בעל הרכב, את מספר הרכב, ואת מספר הדו"ח במערכת.

נאבד לי כרטיס החניה לחניון, מה עושים?!

ברוב החניונים בארץ המשמעות של אובדן כרטיס חניה היא תשלום יום חניה מלא, עם זאת – אנחנו ממליצים לכם תמיד לנסות ליצור קשר עם המוקד / שירות של החניון (לרוב על ידי לחיצה על מכונת התשלום / המכונה ביציאה מהחניון) אולי היה להם יום טוב, והם יהיו נחמדים יותר. ד״א – אם מפעילים את התשלום האוטומטי בחניונים של Cello, אין מה לדאוג – אנחנו כבר נסגור לכם את הפינה, והכרטיס? אמממ… פחות רלוונטי.

מה לעשות אם רכב חסם אותי?

חסימת רכב, בחניה פרטית או ציבורית, מוגדרת כעבירה פלילית! פנו למשטרה – בסמכותה לאכוף מקרים כאלו.

איפה חניתי?

יש לכם Cello? מעולה! כאשר תגיעו ליעד תופיע סיכת חניה על גבי המפה עם המיקום של המכונית. אם אין לכם, אנחנו חוששים שתאלצו לעשות כמה סיבובים..

כמה תעלה לי חניה בנתב"ג?

אתם בהחלט צריכים את זה ליום בו יפתחו את השמיים – רשימת החניונים בשדה התעופה:

חניון טווח ארוך (חניון 15) – בחניון כ-4,500 מקומות חניה, בהם 110 מקומות חניה מקורים. המחיר: 40 שקל ליממה או 70 שקל ליממה בחניון המקורה. יש תשלום של 9 שקלים לכל שעה נוספת עד השלמה ליום שלם.

חניון טרמינל 1 – החניון צמוד לטרמינל ממנו יוצאות טיסות הלואו קוסט ויש בו 1,400 מקומות. רובם מקורים. המחיר: אם אתם מגיעים לכמה שעות המחיר הוא לפי חניה לטווח קצר. 16 שקל לשעה הראשונה ו-3 שקלים לכל רבע שעה נוספת או חלק ממנה, עד 80 שקל ליממה.

חניון טרמינל 3 – החניון צמוד לטרמינל ויש בו כ-2,000 מקומות חניה, בהם 1,250 מקורים. המחיר: 18 שקל לשעה הראשונה ועוד 4 שקלים לכל רבע שעה נוספת, עד 80 שקל ליממה.

חניון 26 – חניון עם כ-1,100 חניות, שאינן מקורות, באזור שער "תמר", יש שאטל לטרמינל. המחיר: 40 שקל ליממה.

חניון "טסים" – החניון נמצא בכפר טרומן ומצריך הזמנה מראש של שירות לאיסוף הרכב מהטרמינל עם יציאתכם והחזרתו אל הטרמינל כשתשובו מחו"ל. המחיר: 38 שקל ליממה.

חניון מקבלי הפנים – חניון בן 80 מקומות חניה שמיועד למי שממתין לבני משפחה שמגיעים מחו"ל – החניה בו אפשרית עד 5 שעות. המחיר: חינם למשך 15 דקות, לאחר מכן תשלמו 18 שקל לשעה הראשונה ו-4 שקלים לכל רבע שעה נוספת.