שירות חנייה סלולרית, הינו שירות המאפשר תשלום דמי חנייה באמצעות מכשיר הסלולר שלנו. משמע, אין צורך בכרטיסי חנייה מיותרים, בין אם כרטיסי נייר ובין אם כרטיסים אלקטרונים. כל תהליך תשלום דמי החנייה, מבוצע באמצעות חיוג למספר מקוצר בעת הכניסה למקום החנייה, ציון שם העיר וחיוג אותו מספר בסיום החנייה. מדהים לראות, כיצד מכשיר הסלולר תפס מקום כה חשוב בחיי כולנו. בעצם, כיוון שעל פי כל המחקרים, כולנו נושאים לפחות מכשיר טלפון נייד אחד באופן קבוע, זה הגיוני ומן הנמנע שכל השירותים הנדרשים במהלך היום ינוהלו באמצעות המכשיר הנייד.

 

האם ניתן להשתמש בשירות חנייה סלולרית מכל טלפון נייד?

בניגוד ליישומים רבים, הניתנים לשימוש אך ורק בטלפונים חכמים, שימוש בשירות חנייה סלולרית , מתאפשר מכל מכשיר נייד. בין אם מכשיר מדגם מיושן יותר או דגם חדשני יותר, כולם תומכים בשירות הנ"ל. כך, בניגוד לרוב האפליקציות המפותחות כיום, השימוש בשירותחנייה סלולרית אינו כופה שדרוג מכשיר הסלולר למכשיר סלולר חכם. כמו כן, אין זה משנה לאיזו חברה סלולרית אתם מנויים. כולן תומכות בשירות החנייה הסלולרית.

 

ערך מוסף בשימוש בשירות חנייה סלולרית באמצעות טלפון חכם

על אף הנאמר לעיל, קיימים יתרונות מסוימים בשימוש בשירות חנייה סלולרית באמצעות טלפון חכם. לדוגמא, בחלק מן החברות ניתן להירשם למנוי דרך אפליקציה בטלפון החכם ולבצע את כל תהליך הכניסה והיציאה מהחנייה באמצעות האפליקציה, ללא כל צורך בחיוג. כמו כן, אפליקציה נוספת אשר פותחה עבור טלפונים חכמים, הינה שליחת תזכורת אוטומטית באמצעות מסרון במידה ולא כובה שירות החנייה הסלולרית.

 

ומה אם החלפנו מספר טלפון נייד?

במידה והוחלף מספר הטלפון הנייד , יש ליצור קשר עם מוקד שירות הלקוחות של החברה המפעילה ולעדכן את המספר החדש. כמו כן, ניתן לבצע זאת באמצעות אתר האינטרנט של החברה. חשוב לציין, כי אם נגנב מכשיר הטלפון שלכם, עדכנו מידית את החברה המפעילה על מנת שלא יבוצע במנוי שלכם שימוש לרעה.

לסיום, נראה שעידן יישום המצלמה המקובעת במכשיר הנייד נראה כיישום עתיק ומיושן. חנייה סלולרית, נראית כיום כשירות טריוויאלי ופשוט, כאשר לא ברור איך חיינו בלעדיו עד היום…