זכרון יעקב היא מושבה קסומה, במחוז חיפה בישראל, הידועה בהיסטוריה העשירה שלה ובנופים הציוריים. אלא שבשנים האחרונות עוברת המושבה הליכי פיתוח משמעותיים, עם מגוון שינויים במרקם החיים בה. שינוי משמעותי, שהתרחש בשנת 2014, הוא תחילת גביית התשלום עבור חניה בעיר, מה שנפל כרעם ביום בהיר עבור לא מעט מתושביה. אז מהי המדיניות הנוכחית של חניה בזכרון יעקב? ואיך אפשר לבצע את משימת התשלום עליה בצורה פשוטה לכל הדעות?

על חניה בזכרון יעקב כיום

במרץ 2014, החלו לשים לב תושבי זכרון יעקב על שלטים שונים המופיעים במקומות מסוימים בעיר, בעיקר מגרשי חניה, ובהם הדרישה לתשלום. בעוד אחדים "נכוו" מכך, אחרים החלו לברר על האלטרנטיבות העומדות עבורם: במקרה הזה, תשלום של 30 ש"ח עבור תו חניה, התקף בכל רחבי העיר למשך שלוש שנים. נהגים שאינם תושבי העיר, מיותר אולי לציין, כן נדרשים לבצע את התשלום באזורים המצריכים זאת.

ומה באשר לתעריפים? ובכן, נכון לחודש מאי 2015 גובה עיריית זכרון יעקב סכום של ארבעה ש"ח עבור שעת חניה אחת, כאשר זמן החניה המקסימלי המותר עומד על שש שעות. חשוב לשים לב שבניגוד לערים ולרשויות מקומיות אחרות בישראל, כאן התשלום נדרש כמעט בכל רגע נתון – החל מהשעה 7:00 בבוקר ועד לשעה 23:00 בלילה. במילים אחרות: בלא מעט מקרים, אין לכם ברירה אלא לשלם את הסכומים הנדרשים, על פי חוק.

חניה זכרון יעקוב בצורה הסלולרית

אפשרות התשלום עבור חניה בזכרון יעקב באמצעות מדחנים, כמובן, קיימת גם קיימת. אולם, אין ספק שהיא הכול חוץ מנוחה עבור לא מעט נהגים, שנדרשים לצאת מהרכב שלהם, להצטייד במטבעות כסף קטן ו"לחשב" מהו משך החניה העתידי שלהם. החדשות הטובות הן שכיאה לעת הנוכחית, יש כיום אלטרנטיבה מומלצת הרבה יותר, והיא תשלום סלולרי על החניה – חניה מהנייד!

שירות זה, אשר החלוצה שלו בישראל היא חברת סלופארק, מאפשר להתחיל ולסיים חניה בשיחת טלפון פשוטה, או לחילופין באמצעות אפליקציה חינמית המיועדת הן למכשירי אייפון והן למכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד. השימוש בשירות של סלופארק אינו כרוך בתשלום, מעבר לחניה עצמה הנקבעת על פי התעריפים המעודכנים של הרשות המקומית הרלוונטית.